Začiatok našej spoločnej tvorby nám pripomína deň, kedy sa z banánovej krabice ozvalo tenučké mňáááu!. Kewa vytiahla malého kocúrika so zlomeným chvostíkom a doniesla to strapaté klbko domov. Dostal meno Džony. Ďalší člen rodiny. Huňatá kopa smiechu a škrabancov.

Jedného dňa Krejzy nakreslil jeho podobizeň, na druhý deň ďalšiu. Obrázky pribúdali a Kewa, keďže je to človek hravý, navrhla: urob nám pexesoooo! A tak sa narodilo. Volá sa hrdo po majstrovi inšpirácie: Džony Fujtajblík Mačorek. Džony veru nezaháľa ani chvíľu.

 

Kewine klbká z ktorých vyrába háčkované veci sú jeho každodennou zábavou, pomáha aj pri tvorbe kalendárov, zohrieva bedňu počítačovú a spolu s ňou si pradie. Nápadmi prispieva aj syn Juraj, zabáva sa aj malá Margarétka. Tak sú Krejzyho i Kewine veci plné spoločnej lásky, zábavy, farieb a Džonyho hravosti.

Obaja máme množstvo nápadov, ktoré si radi zapisujeme a kreslíme. A tak sme vymysleli svoj špeciálny zápisník a spojili tradičné materiály drevo, kožu a kov v jednoduchom modernom dizajne. Majú krúžkovú mechaniku (karisblok), aby sa dali používať znovu. Každý jeden zošit je originál s vlastnou dušou.

image/svg+xml